neděle 2. září 2012

20.9.2011 - PG.cz - sebereflexe - poker +RL


Nějak mě tak napadlo napsat jeden z větší části trochu přemýšlecí blog o tom, jestli poker life hráče, který poker nebere jen jako koníček, může být sloučen i s tou částí dne, kdy nesedíte za počítačem a věnujete se něčemu jinému?
Já osobně hraju poker už docela dlouho (nebo aspoň mám ten pocit) a začínal jsem klasicky pinkáním na freerolech a sledováním The Big Game když gf spala. Posledních pár měsíců se z toho ale vyvíjí naprosto něco jiného a nevím, jestli se toho mám děsit, nebo za to být rád. Zezačátku pro mě byl poker místo kde jsem při hraní 1 table freerolu naprosto vypnul a nechal si tak nějak věci uležet v hlavě, popřemýšlel nad tím, co se ten den stalo, co mě ještě čeká atd.
Ale teď? Na session potřebuju mít klid, předem si připravit jídlo a pití a naprosto se soustředit. Jedu tramvají na sraz s kámošem a do uší mí zní The poker mindset a ještě si čtu pdf v mobilu - Moving through uNL 2010. A když se mi to před 5ti dny stalo, tak jsem se na chvíli zastavil a zamyslel se - vždyť já už tím žiju! Ráno vstanu a první stránky který otevřu je PG.cz a 2+2, a první programy který spouštim je klient, HEM a Equilab. Přítelka mi to říká už hodně dlouhou dobu (díky bohu jsem ale stejně schopný se v průběhu dne s ní bavit i o jiných věcech, než to, že jsem si dneska zkoušel balancovat 3betting range), ale furt mi to nějak nedocházelo.
A teďka to co by mělo logicky následovat jako další krok je to, že RL pro mě naprosto přestane existovat a svět, který se netýká mě a mýho počítače a stolů mě nebude vůbec zajímat! Abych pravdu řekl, tak tahle myšlenka mě dost vyděsila. Od přírody jsem dost společenský člověk, rád kalim, nebo se jen tak jdu projít do lesa s přítelkou a trávím s ní čas, takže bych nechtěl dopadnout jako typický geek sedící dny a noci u kompu.
Poker mě baví a je to činnost, kterou miluju, ale všechno má svoje meze. Setkali jste se taky s podobným vývojem a obáváte se co bude dál? Nebo to tak nějak neřešíte protože proto a proto?
Jinak věci co mě fakt ženou dopředu v mojí pokerové kariéře:
1. dobrá parta lidí, který sem tu našel, žádný honiči ega atp. prostě komunita lidí, která pro sebe něco dělá
2. pocit zlepšování svojí hry, kterej mě neskutečně naplňuje. jsem dost cílevědomý a soutěživý člověk, takže pro mě vyhrát danou handu (nebo udělat dobrý fold) znamená prostě někoho porazit a pocit, že jsem lepší.
3. poslední dobou i výrazná podpora od přítelkyně, která sice zezačátku byla dost proti hraní, ale teďka mi už i chvílema kouká přes rameno a ví, co je cbet:)
4. místo, kde neřešim nic jinýho, než moje mysl vs. villain, je super
a tohle jsou věci, který mi vohovují, mám je rád a naplňují mě, takže bych o ně i dost nerad přišel. Hlavně mi tahle činnost přijde rozhodně mnohem duchaplnější, než sezení před fb a šťouchání se navzájem a nahrávání fotek kde někoho moc lofískuju.
Takže taková otázka na všechny: Jak berete poker? Co vám dává? Co váš real life? Co na to vaše okolí? Vnímáte RL ještě vůbec?:) 
doufám, že to dává nějáký smysl, snažil jsem se svoje myšlenkový pochody hodit na monitor v co nejlepší podobě, takže i doufám, že to neni nějáká slátanina.
GL

Žádné komentáře:

Okomentovat